Vrakoviště

Síla jmen 07

27. září 2011 v 0:00 | Meisil
Epilog:
Osud přiložil pero k papíru a přeškrtl to jediné slovo. Přepsal jej.

Síla jmen 06

13. září 2011 v 0:00 | Meisil
Osud zapíchl prst do stránky. "…A vlk se otočil a rozběhl se na východ…" tady byla ta chyba. Ta rakovinná buňka, co způsobila zkázu. Vzal své pero a chystal se přeškrtnout tu chybu. Svět se musel vrátit zpátky, do okamžiku, kde nastala chyba.

Síla jmen 05

30. srpna 2011 v 0:00 | Meisil
"Jak se jmenuješ?" zeptala se Quina z bezpečí srsti svého oře. Běžící vlk odfrkl. Neměl jméno. Nikdy mu ho nikdo nedal. Se jmény byla jen potíž. Cítil, jak se skřítka zamyslela. Snažila se vnímat jeho dech, huňatou srst a rytmus tlap.

Síla jmen 04

16. srpna 2011 v 0:00 | Meisil
Quinu z pláče probraly kapky. Nebyl to déšť, tan kousek nebe, viditelný mezi korunami stromů, byl jasně modrý. Udiveně se rozhlédla. Necelý metr od ní se otřepával mokrý vlk. Ten samý, co ji pozoroval.

Síla jmen 03

2. srpna 2011 v 0:00 | Meisil
Vlk se zastavil u břehu potůčku a žíznivě chlemtal průzračnou vodu. Z druhé strany proudu, schované ve vysoké trávě, pozorovaly ho jasné hnědé oči malého stvoření, o něž se nestaral. Nemohlo mu ublížit. Alespoň si to myslel.

Síla jmen 02

19. července 2011 v 0:00 | Meisil
Nedaleko, ve stejnou chvíli, se skřítka z Dubu schovávala před svými sestrami. Krčila se mezi kořeny a ani nedutala. Byla nejmladší. Kdysi měla ještě tři mladší sourozence, ale už nebyli. Ve skřítkovském světě přežívali jen ti nejsilnější.

Síla jmen 01

5. července 2011 v 0:00 | Meisil
Prolog:
Nikdy se neměli uvidět. Nikdy se neměli pozdravit. Ale osud nezměníš. Nebo to byl právě osud, kdo za to mohl? On, stále a pořád sepisující osudy všech tvorů a neživých věcí? Stalo se tehdy, že zapomněl na dva tvory, že opomněl zapsat spojitost mezi nimi? Snad tak, či onak, není důležité proč, ale že se to stalo.
* * * * *

Dobrodružství snové

15. prosince 2010 v 14:38 | Meisil
teoreticky by se tohle dalo přiřadit i do rubriky MeiSillin a její svět, ale spíš takhle.

Šeptavé strašidlo

31. října 2010 v 21:04 | Meisil
Čas letí a za dveřmi, ne už pomalu odchází a já si toho nevšimla, je Halloween. Ne, že bych jej nějak slavila, neboť mám sice angličtinu ráda, ale podobně jako Santu Klouze tento americký zvyk odháním koštětem za stálého míchání.
Ale jaksi mě chytila sestřina tvořivá nálada. Takže poté, co se mě dnes velice neúspěšně pokusila vyděsit svým upírským převlekem, skládajícího se z bílo-červeně pruhované látky alias děsivého netopýřího temného pláště a zubů z hračkářství alias nebezpečné ke kousání určené zbraně, mě napadlo tenhle Halloweenský převlek, který nikdo nepozná...

Rozhovor s Knihou

21. října 2010 v 19:43 | Meisil
Ahoj. Hlásí se vám MeiSill od svého počítače. Na rameni jí sedí Bubo v podobě sovičky a nepřátelsky shlíží na poněkud obtloustlou knihu, která se ujala být hlavním mluvčím všech zástupců MeiSillininy knihovny. Je to slovník.
 
 

Reklama