Politic Map of MeirTiria, the most important continent in MeiSillins World

19. prosince 2010 v 14:31 | Meisil |  Sběr
Omlouvám se za tu angličtinu. Občas mě to prostě chytne a já musím psát v jiném jazyce. Ale to je vedlejší. Nakreslila jsem obrys mapy MeirTirie, jak je v nadpise, nejdůležitějšího kontinentu v mém světě. Oskenovala a upravila v počítači tak, aby vypadala jako politická mapa. Tak už k věci:
Opět se omlouvám. Ano, správně, za ty anglické popisky. Nebýt jich bych ale nezjistila, jak hezké je slovo "Elflend". Ale co to píšu...

politická mapa MeirTirie

Na severu se rozkládá poloostrov přibližně trojúhelníkovitého tvaru (Sun dragons peninsula). Skládá se z náhorní plošiny, tu a tam vystupují i vyšší vrcholky. Tam žije nejstarší a nejmoudřejší drak, říká se mu Sluneční, protože jedna pověst praví, že za dob temna -o tom vám taky někdy budu vyprávět- odletěl a vyrval Slunce ze spárů podsvětního hada. jestli je to pravda, nevím. Nikdy jsem se nezeptala. A asi to ani neudělám. K Terronovi tajemno stejně neodmyslitelně patří.
Na východ je poměrně malý kousek skalních útesů, časem zvětralých tak, že vytvořili jeskyně a průchody (Northern Caves). Místy tam na povrch vyráží žíly surovin. Jejich dolování, ba i přeprava by byly náročné, protože z "kultivovaných" částí MeirTirie by horníci museli překonat Území nikoho (Noones ground), na němž žijí doposud neznámé druhy a svárlivé, kočovnické kmeny.
Kočovnickou a stálou část odděluje pásmo Diavenských hor (Diaveny mountains), o něž svedly boj národy tyrkysových a ohňových draků. Vyhráli Ohniví a zahnali vodní na poloostrov Dračí Mys (Dragon cape), rozkládajícím se za hlubokým lesem.
Přibližně ve střední části kontinentu se rozkládá Pláň Klidu (Plain of quiet). Právě tam roste starobylá Jabloň, můj orientační bod při cestování. Nedaleko od jabloně leží jezírko s Nekonečným vodopádem (mnohem víc se mi líbí název Never-ending watterfall).
Dál na západ je druhá část Hlubokého Hvozdu (Deep, Dark forest), který obývá roztroušená skupina tvorů, nazývajících se Nespatřitelní (Invisibles). Jsou to nejlepší zvědové a lukostřelci. Není snadné si získat jejich důvěru a bez ní se do jejich shromaždiště na malém poloostrově nedostanete.
Na východ od Dračího mysu je podlouhlý poloostrov Rybářů (Fish hunters). Obyvatelé tohoto cípu MeirTirie nemají daleko k rybám, žabám ani další žouželi. Pokud by se však chtěli plavit do neznámých končin, neexistuje nic, co by jim zabránilo postavit dostatečně pevnou a velkou loď.
V jižním cípu Pláně klidu se nachází malé území tyrkysových draků-náhrada za prohrané Diaveny.
Dál na jih se rozkládá země Bertrom, panství lidí. Vládne v ní král, je však volený, neplatí tam žádné dědické právo na trůn. Pravdou ale zůstává, že osady daleko od sídelního města, například u hranic s Plání nebo s Warollowem žijí vlastní život a o ostatní se příliš nestarají.
Warollow je poslední země. Nejdál na jih a z větší části obklopená mořem. Obývá ji národ zběhlý v lukostřelbě a oplývající magií. Ano, mluvím o Elfech. Žijí v dutých kmenech kouzly posílených stromů, mají dlouhá, vážčí křídla a jsou bezmezně oddáni své císařovně. Elfové totiž žijí v matriarchální společnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama