Meisilin svět

12. října 2010 v 20:50 | Meisil

MeiSilin svět je důležitou součástí tohoto blogu. Je místem odpočinku a míru pro po MeiSilinu duši unavenou po dlouhém dni.

Obývá jej mnoho nádherných tvorů dosud beze jmen, kteří spolu žijí v harmonii a míru. Ústředním bodem pro tento svět je vodopád křišťálově průzračné vody, stupňovitě dopadající do chladivého jezírka, jehož dno tvoří mozaika oblázků, a jehož hladinu nekalí ani jediná řasa. Voda v jezírku je pitná a léčivá a každý doušek je jako pohlazení. Ani horká, ani ledová. Vodopád stéká po skále obrostlé horskými květeny všech barev a velikostí. Tato skála nevrhá žádný stín ani na příchozího nepůsobí dojmem, který dostanete, když jste u nějaké vysoké budovy, přestože sahá až do nedohledna. Okolí jezírka se často mění. někdy je obklopeno ševelícím listnatým lesem, kde se dryády radují ze svých stromů a slunce sem dopadá v podobě měkké zelenozlaté záře. Čas od času je jezírko obklopeno loukou a stíněné jedinou přátelskou jabloní, pod kterým se MeiSil probouzí, když večer před spaním navštěvuje svůj svět. Tráva na té louce je čistá a jemná jako hedvábí a nečíhá v ní žádné nebezpečí. Okolní vzduch si pohrává s jednotlivými stébly na louce a ptáci panují obloze. Ale když MeiSil požádá, vždy se snesou k zemi a němě, však všeříkajícně s ní rozmlouvají. Ale to platí pro dny, kdy je MeiSil unavená. Jindy společně s těmito tvory brázdí modrou oblohu a shlíží na svůj přátelský, uzavřený svět. A draci, spatříce MeiSil létat, se k ní i její ptačí družině připojí a myšlenkami s ní rozprávějí o všem, co se za čas nebytí, tedy čas, ve kterém MeiSil obývá svět, jaký známe, ve světě její mysli odehrálo. Draci jsou vůbec úžasní tvorové. Malincí, že by pro ně boj s myší byl vyrovnaný i obrovští, kteří obývají vrcholy Severních hor. Hrají všemi barvami a všichni mají podobný tvar. hlava s velikýma očima, špičatýma ušima a tlamou s širokými nozdrami. Dlouhý krk, na jehož horním okraji vyrůstají šupinaté špičky, maličko podobné koňské hřívě. Tělo je spíše protáhlejší, s mohutnou hrudí, kde za mocnými křídlovými svaly bije silné srdce, které má za úkol prokrvovat i poslední špičky křídel. Draci nemají šest končetin. Místo předních tlap se jim kosti prodloužily a vznikla dvě ohromná křídla, každé dvakrát větší než sám drak. zadní nohy musí být pevné a jisté, protože na ně drak přistává. Ocas těchto nádherných tvorů se ke konci rozšiřuje do kormidla, kterým určují letový směr. Z draků MeiSil při letech doprovází hlavně dva: Terron a Chebrin (kebrin). Terron je velký rudý drak. Je dosti starý a vážný a vypráví MeiSil o všem, co se stalo za stavu Nebytí. Chebrin je drak MeiSilina stáří i velikosti. Tělo má obyčejně zelené, ale křídla, když je roztáhne, jsou namodralá a jiskřivá. Rád se vytahuje a je povahou šprýmař.
Další důležitou bytostí je Erv. Elfský mág, celým jménem Ereviol Virivin Perioson. Je léčitelem a uznávaným vůdcem v dobách Nebytí. Žije mimo Les na pobřeží, sbírá suché chaluhy vyvržené mořem a dorozumívá se s delfíny a jinými mořskými tvory. MeiSil se marně pokouší vyzvědět, jak to dělá, a ve světě kolují pověsti, že snad pochází z moře.
Ale MeiSil stejně většinou lehává pod jabloní a nechává se uspat přátelským zurčením vody a ševelením listí...
O dalších postavách se dozvíte v rubrice Haiallas
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amia | Web | 19. října 2010 v 11:17 | Reagovat

Páni, to je krásný popis! :D

2 darkmiss | Web | 21. října 2010 v 21:58 | Reagovat

závidím ti, že máš ve svým světě tak jasno...ten můj se mění každou minutu, podle toho, jakou mám náladu. Draka jsem si vymslela zatím jen jednoho...a ten ještě navíc není můj. Já se specializuju na dinosaury, krakeny a příšery s ženským tělem a křídly. V ty se většinou měním, když mě v mým světě něco naštve. Snažím se se o tomlhe té,matu rozepsat, ale je mi to hrozně proti srsti. Jakobych skenovala na blog svůj opravdovej deník...prostě to zatím jde jenom po kouscích. Něco sem tam naznačím...
Když většinou pobýváš pod jabloní, měla bys sis s tím stromem taky rozumět. Nemusí všechno shrábnout jenom Erv, ne? :) Například já si běžně povídám s puzzlema faraona Ramsesse (je děsně namyšlenej:))..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama