Draci

16. října 2010 v 12:47 | Meisil
Už jsem se zmínila, že mě na cestách Světem (pokusím se vymyslet nové, orginální jméno, Svět je takové nudné) provázejí Draci Chebrin (Kebrin) a Terron. Nakreslila jsem je.

Chebrin

Chebrin
Chebrin je poměrně mladý vodní drak. není mu víc jak dvacet let. Je veselý a hravý. Žije v jeskyni blízko pobřeží a živí se mořskými rybami. Protože se musí potápět, získal druhé víčko, blanku, která ve vodě funguje jako plavecké brýle, i na draka velké plíce a hladké šupiny, po kterých voda sklouzne a nedostane se k pokožce. Rozpětí Chebrinových křídel je přibližně pět metrů, jsou podobná netopýřím. Na křídlech nemohou být šupiny, křídla by byla příliš těžká, málo pružná a nesložitelná. Proto kožní blánu mezi prsty pokrývají mastné chloupky, které odpuzují vodu a chrání před spálením, které je ve vysokých výškách, kde draci létají, velkým rizikem. Jakožto vodní drak má Chebrin zeleno-modré šupiny a leskle modrá křídla. Na délku má i s ocasem tři a půl metru, díky odlehčeným kostem a lehkým, zato silným svalům váží asi padesát kilogramů.

informace v kostce:
jméno: Chebrin (Kebrin)
druh: vodní
věk: cca 20 let
váha/délka: 50 kg/3.5 m
rozpětí: cca 5 m
bydlení a obživa: jeskyně, ryby
povaha: přátelský, hravý, veselýTerronTerron
Terron je jeden ze starších draků. Je vážný a uznávaný. Mezi draky je Raia'ddo-Důležitý nebo Vůdce. Je mu přes tři sta let, ve kterých se naučil myslet a dávat si dvě a dvě dohromady. před sto lety se stal hlavním Soudcem a Myslitelem. Žije na vrcholu hory, kdy si z živých stromů vybudoval "chýši". Vždycky ví, kde se co šustne a dává MeiSillin hlášení o událostech v době Nebytí. Terron je ohnivý drak. tělní šupiny mají temně rudou barvu, která k břihu bledne do oranžova. Vyrostl do obrovských rozměrů, na délku i s ocasem měří třicet metrů a rozpětí křídel se blíží sedmdesáti. Kupodivu, i přes tyto rozměry neváží ani tunu. Béžová kožní blána na křídlech je dva centimetry tlustá a pokrývá ji kresba z vystupujících žilek, napodobující plameny. Živí se sluncem. Lehne si na vrcholu své hory, kam nedosáhnou ani mraky, roztáhne křídla a nechá se hřát paprsky. Je známo, že si rád pochutná i na vysoké, ale jen občas.

informace v kostce:
jméno: Terron
druh: ohnivý
věk: cca 300 let
váha/délka: 900 kg/30 m
rozpětí: cca 70 m
bydlení a obživa: "chýše" z propletených stromů, slunce, vysoká zvěř
povaha: moudrý, klidný, rozhodný
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama